Година спілкування. «Бути вихованим – престижно».
Година спілкування
«Чистота мови – Чистота душі» .
Брейн-ринг на
тему «Гуманне
ставлення до тварин».
Година спілкування «Правдивість – основа гідності».
Година спілкування «Не роби іншому того, чого не бажаєш для себе».
Година спілкування. «Вчинок і наслідок.»
Інформаційно-виховна година «Від самооцінки до вчинку». Мета: розширити уявлення учнів про самопізнання, саморозвиток; формувати позитивну моральну оцінку таких якостей, як бажання працювати над собою; сприяти формуванню адекватної самооцінки; розвивати культуру мовлення; спонукати дітей до аналізу своїх вчинків, думок, почуттів, до самоспостереження, самопізнання, самовдосконалення.
Година спілкування «Безпека на дорозі». Мета. Повторити правила дорожнього руху,зокрема пішоходів, з метою профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму; розвивати уважність та спостережливість на дорозі; виховувати звичку дотримуватися правил безпечного руху по дорозі додому. Презентація.
Виховна година "Шкідливі звички” Мета: пропагувати здоровий спосіб життя; викликати в учнів негативне ставлення до вживання наркотиків, алкоголю та паління, які завдають великої шкоди здоров’ю людини; формувати вміння сприймати оцінку своїх учинків іншими і наводити приклади такої оцінки; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, уміння самооцінювати їх; спонукати дітей до роздумів: вибір залежить від тебе самого.
Година спілкування «Вчимося захищати себе від насильства». Мета заняття. Довести до відома учнів про різні види насилля, дати поради, що робити, якщо ти став жертвою шкільного насилля чи знаєш, що когось ображають; розглянути правила, які допоможуть запобігти насильству на вулиці.
Година спілкування на 1 вересня 2018 року. «Що означає бути патріотом своєї держави?».Форма проведення: ділова гра. Мета: формування ціннісних орієнтацій до держави та суспільства, формування рис сучасного патріота української держави, розвиток почуття гордості за приналежність до української нації; підвищення інтересу до вивчення історії своєї держави; розвиток правосвідомості учнів.
Година спілкування. "Щоб навчатись було легко". Мета: ознайомити учнів із поняттями «візуаліст», «аудіаліст» та «кінестетик», які визначають три психологічні типи особистостей за особливостями сприйняття і запам'ятовування нової інформації; навчати основних методів і прийомів тренування пам'яті, спостережливості; виховувати в учнів прагнення до пізнання і саморозвитку.
Виховна година. "Чи знаємо ми свої права і обов'язки". Мета: систематизувати та розширити знання учнів про документи, що гарантують права дитини та визначають її обов’язки; розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення через вміння аналізувати ситуації, висловлювати свою думку, доводити й спростовувати твердження; виховувати людські чесноти і сприяти подоланню недоліків.
Виховна година. "Хто я? Який?". Мета: продовжувати формувати у дітей власне «Я»; виховувати гуманну, творчу, соціально активну особистість, здатну бережно ставитися до всього, що її оточує.
Година спілкування. "Прості правила етикету". Мета: уточнити поняття ввічливості; показати необхідність виконання правил культурної поведінки; дати поняття про етикет; прищеплювати бажання удосконалюватися, жити в культурному середовищі.
Сценарій Новорічного свята .
Виховна година до дня закоханих. "Ми будемо говорити про любов" . Мета: ознайомити дітей з походженням свята всіх закоханих, як День Святого Валентина відзначають у різних країнах, виховувати в учнів гуманність, справедливість і вимогливість до людей уміння цінувати дружбу, здатність до самооцінки й потребу самовдосконалення.
Година спілкування. „ Толерантність і доброта – два крила, на яких тримається людство” Пам’ятаймо стару людську істину: ”Якщо ти поділишся своїм теплом, своєю любов’ю зі світом, любов обов’язково повернеться до тебе”.
Година спілкування "Як стати розумною людиною". Мета: закріпити поняття про те, що знання — це найбільший скарб у світі; сформувати в учнів поняття про розумну людину: навчити того, як стати розумним; розвивати інтерес до навчання, бажання самостійно здобувати знання.
Виховна година "Колектив починається з мене". Мета: навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій у класі; сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків; виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова і вчинки.
Виховна година. "Юридична відповідальність за правопорушення" Мета: на прикладах з життя ознайомити учнів з кримінальною відповідальністю, показати, які наслідки можуть мати звичайні пустощі; виховувати законопослушних громадян.
Виховна година "Мистецтво бути здоровим" Мета: ознайомлення учнів з основними поняттями здорового способу життя; виховання почуття відповідальності за власне здоров’я та розуміння важливості здорового способу життя.
Інформаційна година «Що я знаю про СНІД?»
Виховна година "Ваш світлий Подвиг незабутній" Мета: формувати у дітей громадські почуття, належність до українського народу та його історії, розширити знання дітей про Друга світову війну, виховувати повагу до людей старшого покоління, бажання прийти їм на допомогу.
Година спілкування про вживання фастфуду "Вороги – невидимки нашого організму". Мета: обговорити правила культури харчування; розширити та поглибити знання учнів про шкідливу їжу та її вплив на збереження і зміцнення здоров'я дітей і дорослих, дати уявлення про харчові добавки, ознайомити учнів з наслідками впливу хімічних сполук на організм людини; формувати навички правильного вибору продуктів харчування; розширювати знання учнів про харчові добавки; виховувати бережливе ставлення до власного здоров'я та життя, культуру споживання їжі.
Практичне заняття "Щоб не трапилось біди – правил дорожніх дотримуйся завжди". Мета: поглибити знання учнів про правила дорожнього руху; повторити основні правила пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів, пасажирів; ознайомити учнів з правилами переходу дороги за несприятливих умов; сприяти розвитку мислення, мовлення, пам’яті, навичок поведінки на дорозі; виховувати повагу до оточуючих, увагу, правила ввічливості, спостережливість, дисциплінованість, відповідальність за збереження власного життя.
Завдання: - познайомити з історією виникнення дорожніх правил; - навчити розрізняти дорожні знаки; - повторити правила вуличного руху для пішоходів; - розвивати вміння самостійно користуватися отриманими знаннями у повсякденному житті.
Виховна година "Сонячна Великодня писанка" Мета: розширити знання учнів про святкування Великодніх свят, розкрити зміст свят: вербна неділя, чистий четвер, Великдень. Відроджувати звичаї та обряди нашого народу, примножувати його традиції. Виховувати у школярів почуття любові до свого народу.
Перший урок «Україна – європейська країна» Мета: викликати в учнів зацікавленість історією вивникнення назви «Україна», постатями видатних українців; вчити дітей усвідомлювати себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину, бажання стати на її захист; показати роль і місце України в житті Європи, допомогти усвідомити важливість для України співпраці з країнами ЄС; виховувати в учнів патріотичні почуття, національну свідомість, гордість та шанобливе ставлення до героїв незалежної України; викликати прагнення бути справжнім патріотом рідної землі.
Виховна година "За що шанують українців". Мета: ознайомити учнів із національними особливостями та менталітетом українців; продовжити знайомство учнів із народними ремеслами і промислами, кращими традиціями мистецтва нашого народу; учити створювати щось своє, неповторне, і цим робити хоч маленький внесок у скарбничку рідної культури; виховувати шанобливе ставлення до рідної культури, народних майстрів, пояснити, що тільки за такого ставлення до народних надбань наш рідний дім, наша країна можуть розквітнути.
Виховна година "Біль і крик душі під знаком Чорнобиля" Мета: навчити пам’ятати минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є; сформувати почуття відповідальності та стурбованості кожного школяра за все, що відбувається навколо;розвити в дітей потребу будувати, створювати, відроджувати заради України; виховати любов до природи рідного краю, до людини, до землі, до держави, до почуття сприйняття чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, не забруднювати довкілля.
5 клас
Виховна година «Україна від козацьких часів до сьогодення». Мета: формувати національну самосвідомість; сприяти патріотичному вихованню учнів, виховувати любов до рідного краю; вчити усвідомлювати учнів єдності власної долі з долею Батьківщини; національної історії та культури; розвивати почуття любові до свого рідного краю, Батьківщини, народу; сформовувати в учнів основи моральних, духовних та історико-культурних цінностей, високої мовної культури.
Година спілкування. «Вчимося слухати один одного». Мета: вчити дітей взаєморозуміння; формувати у них норми поведінки під час спілкування; дати можливість дітям перевірити власний рівень уміння слухати.